Category Archives: iPad v praxi

Jak jsme tvořili knihu

IMG_0013

Asi jako většina učitelů, také já rekapituluji a hodnotím uplynulý školní rok…

A přestože jsme se ocitli na jeho konci, chtěla bych sdílet ještě jeden výukový blok.

Znáte to?

IMG_6221

Taky máte občas ten pocit, že stále učíte stejně? Stále vás něco nutí své hodiny měnit a pokaždé učit jinak? Stále hledáte nové formy, metody, postupy? Já jsem přesně ten typ! S každou odučenou hodinou mne napadají další a další věci, co jsem ještě mohla…

Jak zatočit s „nudným“ učivem aneb Green Screen v akci

ptakopysk

… to už je jako konec? Možná nejvýstižnější věta charakterizující můj projekt s žáky 5. třídy. Projekt zaměřený na rostliny a živočichy žijící v travnatých oblastech celého světa. Projekt, který začal domácím úkolem…

Workshop iPad ve čtenářské dílně aneb čteme trochu jinak

logo UM-2

Jelikož jsem dnes na konferenci „Co nového s iPady?“ něco slíbila a sliby se mají dodržovat, tak usedám k MACu a píši. Konferenci jsme spolu s mými kolegy z Učíme moderně chystali téměř dva měsíce, já svůj workshop iPad ve čtenářské dílně aneb čteme trochu jinak o něco kratší dobu :-) A protože se za 45 minut nedá úplně všechno stihnout, rozhodla jsem se výjimečně nasdílet celou složku s mými materiály.

Od iCON Prague k vyučovací hodině

deštný les

Jedním z hlavních témat letošního ročníku iCON Prague 2015 byl kromě skečnoutingu Evernote a jelikož Evernote používám už nějaký ten pátek, začala jsem přemýšlet, jak by se dal využít ve výuce. Takže jsem se spojila s Danielem Gamrotem, podle mého největším odborníkem na Evernote u nás, dali jsme hlavy dohromady a vytvořili pilotní projekt pro žáky 5. třídy naší základní školy.

Seznamte se: Včela medonosná

bee-676753_1920

Rozhodla jsem se, že občas sem zveřejním celou svou vyučovací hodinu včetně přípravy a materiálů ke stažení. Klidně stahujte, používejte ve výuce či přizpůsobte svým žákům či sobě samotným. Hodiny jsou vyzkoušené v praxi převážně s žáky 4. a 5. třídy základní školy. Tady je první z nich a má název „Seznamte se: Včela medonosná“.

Kreativní sdílení

film

V průběhu workshopu Kreativní sdílení na Letní škole „Tvoříme s iPadem a pro iPad“ jsme účastníkům ukazovali, jak pracovat a využívat aplikaci Paper 53. A aby to nebyla nuda, rozhodli jsme se nechat každého nakreslit obrázek nějakého oblíbeného filmu. Nikdo však nesměl prozradit, co je to za film.

Školení v Karviné

IMG_2400-2

Školení na základní škole v Karviné se nám moc povedlo. Ukázali jsme si mnoho aplikací vhodných do výuky jak na první, tak na druhý stupeň. Výsledkem společné práce byly výstupy na iPadech. Prošli jsme si i jednou modelovou hodinou s využitím QR kódů a slovních mraků, abychom získali představu, jak by taková vyučovací hodina mohla vypadat.